fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Fuzja na rynku dystrybutorów e-gazet

Prezez firmy e-Kiosk, Piotr Kubiszewski
Fotorzepa, Laszewski Szymon Szymon Laszewski
Magdalena Lemańska
Notowana na New Connect spółka e-Kiosk, sprzedająca elektroniczne wydania prasy, zawarła z firmą Kariera.pl porozumienie w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów w konkurencyjnej firmie eGazety
Porozumienie precyzuje warunki zawarcia umowy do 29. grudnia tego roku.
e-Kiosk przejmie wszystkie udziały w eGazetach za prawie 7,4 mln akcji nowej serii F o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Równolegle e-Kiosk ma wyemitować 600 tys. akcji nowej serii E i 1 milion akcji nowej serii G o wartości nominalnej 0,10 zł każda, Zostaną one zaoferowane w ramach oferty niepublicznej inwestorom prywatnym. Cena emisyjna akcji serii F i akcji serii G wyniesie 0,53 zł. Cena emisyjna akcji serii E równa będzie ich wartości nominalnej. Jak podaje e-Kiosk, oferta akcji serii E i G zostanie skierowana do maksymalnie 99 osób, z zachowaniem warunków emisji niepublicznej.
Zarząd e-Kiosku zaproponował wyłączenie prawa poboru akcji oraz akcji serii E, F i G w stosunku do dotychczasowych akcjonariuszy spółki.
Plany e-Kiosku nie powinny być dla rynku zaskoczeniem. Już 2. listopada poinformował, że podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia eGazet. Transakcja ma związek z toczącą się w ramach Związku Kontroli Dystrybucji Prasy debatą nad nowymi regulacjami dotyczącymi rozliczania sprzedaży elektronicznych wydań ich gazet i czasopism.
Jak tłumaczył w raporcie z wynikami finansowymi za III kwartał tego roku zarząd e-Kiosku, przejęcie kontroli nad eGazetami spowoduje powstanie silnego podmiotu działającego na rynku dystrybucji publikacji cyfrowych, który będzie w stanie przynosić większe przychody przy niższych kosztach, skuteczniej negocjować z wydawcami i oprzeć się rodzącej konkurencji ze strony dużych graczy rynkowych (jak Ruch czy Empik).
Po III kwartałach 2010 roku przychody e-Kiosku wyniosły 600,2 tys. zł (wzrost rok do roku o 6,2 proc.), a strata netto pogłębiła się z 50,2 tys. zł do 88,6 tys. zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA