fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Wybrane dokumenty w TV

[srodtytul]Łzy i marzenia[/srodtytul]
11.10, TVP Kultura, sobota
Film Chao Gana o małych chińskich kandydatach na mistrzów sportu, obsypany prestiżowymi nagrodami festiwalowymi na całym świecie. Dla widzów o mocnych nerwach.
[srodtytul]ATP – muzyka jutra[/srodtytul]
22.00, TVP Kultura, niedziela
Brytyjscy dokumentaliści przedstawiają alternatywny festiwal muzyczny All Tomorrow’s Parties z perspektywy jego fanów. Ich oczami oglądamy występy takich artystów jak Portishead, Sonic Youth, Grizzly Bear, A Hawk And A Hacksaw, Fuck Buttons, The Mars Volta, czy Patti Smith, ich zakulisowe rozmowy oraz pokoncertowe imprezy.
[srodtytul]Młodziutka staruszka[/srodtytul]
23.50, TVP Info, niedziela
Portret niedawno zmarłej Stefanii Grodzieńskiej, pierwszej damy polskiego humoru. Realizacja – Henryk Jantos.
[srodtytul]Na paryskim bruku[/srodtytul]
23.46, TVP Info, poniedziałek
Niespodziewane wprowadzenie stanu wojennego w Polsce 13 grudnia spowodowało, że poza granicami kraju znalazła się grupa działaczy „Solidarności”. W ciągu jednej nocy stali się uchodźcami politycznymi, bez prawa powrotu do ojczyzny. Film opowiada nie tylko o Biurze „Solidarności”, ale i o polskim Paryżu lat 80.
[srodtytul]Korespondent Bryan[/srodtytul]
19.00, TVP Kultura, środa
Świetny dokument zrealizowany z materiałów zarejestrowanych przez amerykańskiego korespondenta Juliena Bryana w Warszawie w 1939 roku, po wybuchu wojny.
[ssrodtytul]Pasja[/srodtytul]
0.15, TVP 1, czwartek
Bohater filmu Dagmary Szymańskiej-Szymury mówi o sobie, że jest dziadem. Żyjący od wielu lat na terenie sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wiedzie żywot pustelnika w spartańskich warunkach.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA