fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Katie Holmes wychodzi z cienia męża

ROL
Rola wzorowej żony hollywoodzkiego gwiazdora Toma Cruise’a przestała jej wystarczać. Katie Holmes zagrała ostatnio w sześciu filmach
Dzień, gdy podczas popularnego telewizyjnego show Cruise wyciągnął ją – speszoną i zaskoczoną – przed kamery, by na oczach milionów widzów wyznać miłość, odmienił jej życie. Tabloidy i plotkarskie serwisy z zapartym tchem śledziły rozwój wypadków. Aktorka mówi, że zakochała się w Tomie od pierwszego wejrzenia. Para Holmes – Cruise wystąpiła razem na rozdaniu nagród David di Donatello w Rzymie wiosną 2005 roku.
Po miesiącu Cruise ostentacyjnie oznajmił światu w programie Oprah Winfrey, że jest szczęśliwy i zakochany, a kilka tygodni później w romantycznych okolicznościach, na wieży Eiffla w Paryżu, jego oświadczyny zostały przyjęte. Jesienią okazało się, że Katie spodziewa się dziecka. W kwietniu 2006 roku na świat przyszła mała Suri, w listopadzie odbyło się królewskie wesele – na zamku we włoskim Bracciano.
Jednak duet „TomKat” od początku nie miał dobrej prasy. Ledwie przycichły plotki, że gorący romans był tylko chwytem marketingowym, gazety wzięły się za związki obojga z kościołem scjentologicznym. Katie poszła za przykładem męża, zdeklarowanego scjentologa, i na początek zwolniła dotychczasową, zaufaną agentkę. Zatrudniła scjentolożkę, która nie odstępowała jej na krok i towarzyszyła nawet podczas wywiadów. Zaskoczeni dziennikarze zaczęli pytać, czy aby aktorka nie jest ubezwłasnowolniona, a może nawet poddawana praniu mózgu.
Jeszcze więcej kontrowersji wzbudziły narodziny Suri. Ponieważ Katie długo nie pokazywała się publicznie, wysnuto hipotezę, że poród w ogóle się nie odbył. Dopiero zdjęcie dziewczynki na okładce „Vanity Fair”, autorstwa samej Annie Leibovitz, ucięło plotki.
„TomKat” to wciąż zbyt atrakcyjny temat, by plotkarskie portale przestały się nim interesować. Podobno Tom nie pochwala powrotu Katie do pracy, ona zaś tak bardzo chce nadrobić stracony czas, że – grając w sztuce „All My Sons” na Broadwayu – zaczęła zaniedbywać wygląd i opiekę nad córką.
Nawet jeśli to plotki, ziarno prawdy pewnie w nich jest. Młodej pani Cruise najwyraźniej przestała wystarczać rola wzorowej żony i matki. Postanowiła wyjść z cienia sławnego męża.
Dowodem aż sześć nowych filmów z jej udziałem. Niedawno skończyła pracę nad rolami w komedii romantycznej „The Romantics”, komedii „The Extra Man” i horrorze „Don’t Be Afraid of the Dark”. Trzy kolejne projekty, w tym serial o rodzinie Kennedych, gdzie Kate gra Jackie Kennedy, są w trakcie realizacji.
– Jestem szczęśliwa, a to najlepsza odpowiedź na plotki – stwierdziła niedawno w wywiadzie. – Cieszę się życiem, gram w filmach, jestem dobrą matką i żoną, na tym się koncentruję. Bo jeśli ci się dobrze układa, cóż mogą napisać?
Urodziła się (1978) i wychowała w Toledo, w stanie Ohio. Jest najmłodsza z pięciorga rodzeństwa. Ojciec – prawnik, specjalista od spraw rozwodowych – chciał, żeby córka poszła w jego ślady albo została lekarzem. Ale Katie, absolwentka katolickiej szkoły dla dziewcząt, występując w szkolnych przedstawieniach, zasmakowała w aktorstwie.
W 1997 roku zadebiutowała niewielką rolą w dramacie „Burza lodowa” Anga Lee. Popularność przyniósł jej serial o nastolatkach „Jezioro marzeń”, z którym była związana przez sześć sezonów. Wystąpiła m.in. w „Jak wykończyć panią T.” (1999), „Cudownych chłopcach”, „Dotyku przeznaczenia”(2000), „Telefonie”, „Śpiewającym detektywie”, „Wizycie u April” (2003) i „Pierwszej córce” (2004). W 2005 roku zagrała u boku Christiana Bale’a w hollywoodzkiej superprodukcji „Batman. Początek”.
[i]Wizyta u April
20.00 | zone europa | WTOREK
Dotyk przeznaczenia
21.30 | tvn | ŚRODA[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA