fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Małe, tanie i wysoko

Ceny nowych mieszkań zaczęły znów rosnąć.
materiały prasowe
Na pierwszych w tym roku targach mieszkaniowych warszawiacy najczęściej pytali o małe lokale na najwyższych piętrach. Te sprzedają się najlepiej. Zwłaszcza poza centrum.
- Przez całe studia wynajmowałem mieszkanie na Żoliborzu, dlatego szukam kawalerki w tej dzielnicy albo na Bielanach – mówi Krzysztof Kącki, którego spotkaliśmy w niedzielę [link=http://www.zyciewarszawy.pl]na 11. Mazowieckich Targach Mieszkań[/link] w hali EXPO XXI przy Prądzyńskiego. – Oczywiście, że chciałbym większe mieszkanie, ale zwyczajnie mnie nie stać. Wolę więc kupić cokolwiek, byle nie płacić dłużej za wynajem.
[link=http://www.zyciewarszawy.pl]Popyt na kawalerki[/link] i dwupokojowe mieszkania do 50 mkw. powierzchni odzwierciedlają ceny.
– Zasada jest taka, że im większe mieszkanie, tym niższa cena metra kwadratowego – mówi Joanna Chojecka z firmy Robyg, która ma w swojej ofercie mieszkania na Żoliborzu i w Wilanowie. – Te najmniejsze, z pięcioprocentowym rabatem, kosztują 8,5 tys. zł za metr. Dwupokojowe od 7,1 do 8,2 tys. zł ma mkw., a cena metra w trzypokojowych spada nawet do 7 tys. zł. Np. na Żoliborzu połowa małych mieszkań jest już sprzedana.
– Niewielkie dwupokojowe mieszkania dla mniej zamożnych klientów, zlokalizowane poza dzielnicami centralnymi sprzedają się niemal na pniu – przyznaje Michał Poręcki z portalu Nowyadres.pl.
Co ciekawe, coraz więcej klientów chce mieszkać wysoko. – Ze względu na spaliny, hałas i widok z okna – mówi Mariola Sekuła, która wraz z mężem szuka dwupokojowego mieszkania na minimum ósmym piętrze.
Część deweloperów kusi domami, które pod Warszawą można kupić czasem taniej niż [link=http://www.zyciewarszawy.pl]mieszkanie w stolicy[/link].
– Budujemy osiedle domków jednorodzinnych, które tak naprawdę będzie pełniło funkcję małego miasteczka – mówi Katarzyna Średzińska z firmy Agrirol w Książenicach pod Grodziskiem Mazowieckim. – Znajdą się tam: niewielkie centrum handlowe, szkoła, przychodnia, apteka, hala sportowa i boisko.
Ceny działek w Książenicach zaczynają się od 200 zł za metr. Za dom trzeba zapłacić od 290 tys. zł (stan surowy zamknięty) do 510 tys. w stanie deweloperskim.
[i] Czytaj też w [link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/13,450273_Male__tanie_i_wysoko_.html]Życiu Warszawy[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA