fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Szykują się zmiany w zarządzie spółki PSE Operator

Obecna prezes PSE Operator Stefania Kasprzyk jest związana z branżą energetyczną od początku swojej kariery zawodowej
Portrety Listy 500
Rada nadzorcza PSE Operator ogłosi konkurs na członków zarządu na trzy tygodnie przed oddaniem kontroli nad spółką Ministerstwu Gospodarki
Jak dowiedziała się ”Rz”, w czwartek późnym wieczorem zebrała się rada nadzorcza Polskich Sieci Elektroenergetycznych Operator i zdecydowała o ogłoszeniu konkursu na czteroosobowy zarząd, z prezesem włącznie. To decyzja o tyle zaskakująca, że 11 marca wchodzi w życie znowelizowane prawo energetyczne i od tego dnia nadzór nad spółką należeć będzie do ministra gospodarki. Obecna prezes PSE Operator Stefania Kasprzyk, która cieszy się zaufaniem ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, jest związana z branżą energetyczną od początku swojej kariery zawodowej.
Wiceminister skarbu Jan Bury, który odpowiada w tym resorcie za energetykę, zapewnia, że decyzja rady nie jest niczym nadzwyczajnym. – Ogłaszamy konkursy też w innych spółkach, gdzie kończy się kadencja zarządu – powiedział ”Rz”.
Zarząd PSE Operator w obecnym składzie ma zakończyć pracę w czerwcu. Na kilka dni przed czwartkową radą nadzorczą w resorcie skarbu miało miejsce walne zgromadzenie PSE Operator (tę rolę jednoosobowo pełni minister), które dokonało zmian w jej statucie. Dotyczą one zasad obsady rady nadzorczej – mają ją tworzyć trzej niezależni eksperci oraz po jednym przedstawicielu ministra skarbu, gospodarki i Urzędu Regulacji Energetyki. Minister gospodarki będzie mieć więc w radzie tylko jednego reprezentanta, choć to on będzie nadzorował spółkę. – Współpraca między ministrami skarbu i gospodarki układa się bardzo dobrze – przekonuje Bury. Dodaje, że minister gospodarki będzie mógł zmienić zasady konkursu lub go przerwać. – Uważamy, że spółka działa bardzo dobrze – podkreślił Bury. 
PSE Operator odpowiada za sprawne działanie systemu energetycznego i największe linie. Planuje m.in. budowę mostu energetycznego między Polską i Litwą.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA