fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Śpiewaj i walcz

Ta legendarna brytyjska formacja założona przez niegdysiejszych młodych gniewnych obchodzi 30-lecie działalności. W Polsce występuje w ramach europejskiej trasy promującej nowy, wydany we wrześniu ubiegłego roku, krążek „Today Is a Good Day“.
Historia New Model Army sięga 1980 roku, największy sukces przyniósł tej kapeli w roku 1986 album „The Ghost of Cain“, wyprodukowany przez Glyna Johnsa, producenta takich tytanów, jak The Rolling Stones i The Beatles. Grupa znalazła się w mig w panteonie gwiazd alternatywnego rocka w Wielkiej Brytanii.
Inspiracje New Model Army, startującej pod szyldem nowej fali, obejmowały folk, indie-rocka, rocka gotyckiego, nawet w jego metalowej wersji. Muzycy znani byli z tego, że mówili otwarcie o polityce, a ich zaangażowanie miało podobno związek z tym, że administracja utrudniała im osiągnięcie sukcesu, nie wydając wiz do USA, gdzie na fali rosnącej popularności mogli zdobyć tłumy.
Obok tych skłonności do analizy problemów społecznych i krytyki imperializmu charakteryzowały ich zawsze szybkie, bardzo melodyjne, podszyte punkiem utwory. Pomagały one złapać w skrzydła wiatr buntu, ale takiego pomocnego przy naprawianiu świata („Wonderful Way to Go“).
W latach 90. XX wieku zespół zwolnił tempo. W ostatnich latach nadzieja jednak powróciła. Grupa Justina Sullivana na nowej płycie jest tak samo gniewna jak New Model Army, którą pamiętamy sprzed lat.
[i]
New Model Army, Stodoła, Warszawa, ul. Batorego 10, bilety: 49 – 59 zł, rezerwacje: tel. 22 825 60 31, wtorek (23.02), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA