fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Co widzisz, kiedy zamkniesz oczy

PAT
Kolejny film Lidii Dudy o Śląsku. Narratorem jest nastoletni Tomek, który gwarą opowiada o rodzinie, z której się wywodzi
Najważniejsza w domu jest mama, a co powie, to święte, bo zgodnie z tamtejszą tradycją domem rządzi kobieta. Tata kiedyś pracował w hucie, teraz jest na zasiłku przedemerytalnym. – Chłop w sile wieku, a musi siedzieć w domu – z goryczą mówi Tomek.
Chłopak ma dwóch starszych braci. Krzysztof studiuje zaocznie reklamę i szuka pracy, by móc zapłacić za studia. Najstarszy z nich Wojtek uczy się w szkole policyjnej. Bracia mają wspólną pasję, jaką jest kręcenie filmów. W jednym z nich opowiedzieli o zbieraczach złomu, którzy skrzętnie wybierają każdy nadający się do sprzedania kawałek metalu.
Zima to szczególnie trudny okres dla biednych ludzi na Śląsku. Nie wszyscy mogą się cieszyć grudniową Barbórką, wielu kupuje niezbędny do ogrzania domu węgiel na wiaderka. W każdej dzielnicy jest przynajmniej jeden stały punkt, gdzie zawsze można spotkać detalicznego sprzedawcę tego cennego surowca. Przy załadowanych węglem samochodach i furmankach ciągle pojawiają się klienci – emeryci, kobiety z dziećmi... Targują się, by obniżyć cenę, albo kupują węgiel na kredyt.
23.35 | tvp 1 | ŚRODA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA