fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Betacom rośnie w siłę i planuje kolejne przejęcia

Giełdowy Betacom podpisał umowę inwestycyjną, na podstawie której przejmie informatyczną spółkę EO Networks.
Transakcja ma zostać zakończona jesienią. Zostanie ona rozliczona nowymi akcjami Betacomu. Kupujący wypuści 1,34 mln papierów, których obecna wartość rynkowa to ok. 11 mln zł. Będą stanowiły 40 proc. podwyższonego kapitału.
Powstały z połączenia obu firm podmiot będzie zajmował się produkcją oprogramowania na zamówienia dla branży finansowej, telekomunikacyjnej i mediów. Będzie też świadczył usługi integracyjne. – Nasze spółki dobrze pasują do siebie. Mamy komplementarną ofertę. Siłą EO Networks są ciekawe produkty. Atutem jest szeroka baza klientów – komentuje Mirosław Załęski, prezes Betacomu.
Liczy, że już w przyszłym roku obrotowym (rozpocznie się 1 kwietnia), spółka będzie miała ok. 100 mln zł przychodów i 4,5 mln zł zysku netto. W bieżącym Betacom prawdopodobnie będzie miał stratę, a EO Networks ok. 2 mln zł zysku netto.
Przedstawiciele giełdowej firmy nie ukrywają, że mają apetyty na dalsze aktywne konsolidowanie branży informatycznej. W poszukiwaniu kolejnych celów do przejęcia ma ich wspierać grupa Totmes, która jest udziałowcem zarówno Betacomu, jak i EO Networks.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA