fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wypłaty z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn nie są wolne od składek ubezpieczeniowych

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Jeśli firma wypłaci pracownikom pieniądze ze środków funduszu świadczeń socjalnych z okazji 8 i 10 marca bez analizy ich sytuacji materialnej i rodzinnej, musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty składek ZUS
Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe pracowników stanowi ich przychód określany przez przepisy [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=80474]ustawy o PIT[/link]. Tak wynika z art. 18 ust. 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?n=1&id=333804]ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych [/link]oraz § 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=A0B7A25F75507477B06BF619B835EAA7?id=77617]rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe[/link].Za przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania tych wypłat i świadczeń, a w szczególności:wynagrodzenia zasadnicze, wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA