fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Nowe gwiazdy Open’er Festival

Gorillaz Sound System
materiały prasowe
Gorillaz Sound System i The Hives zagrają na początku w lipca w Gdyni. Wcześniej swój przyjazd na Open’er Festival potwierdzili: Pearl Jam, Kasabian, Tinariwen i Mando Diao.
Gorillaz powstał dzięki pomysłowi Damona Albarna i Jamiego Hewletta, artyści wykreowali wirtualną grupę, która miała, jak zapisali w biografii, uratować mieszkańców planety przed chaosem muzycznym i popem.
W skład zespołu wchodzą wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, gitarzystka Noodle i perkusista Russel Hobbs. Dołączyli do nich mistrz miksów audiowizualnych DJ Kofi, niebieskooki Roland, Remi Kabaka – urodzony w chińskim Roku Szczura oraz trener głosu Russela i Pauli, znakomity perkusista Stan Mck. Muzycy stworzyli Gorillaz Sound System – ekipę, "która potrafi rozkręcić dobrą imprezę łącząc muzykę i wizualizacje".
Kariera szwedzkiego zespołu The Hives zaczęła się na Wyspach. Brytyjczycy docenili ostre, melodyjne kompozycje grupy. W 2001 r. ich trzecia płyta „Your New Favourite Band” dotarła do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się albumów. Z łatwością zdobyli też fanów w Stanach Zjednoczonych.
The Hives pracuje nad swoim kolejnym albumem studyjnym, który ma się ukazać przed tegoroczną edycją Open’er Festival. Wokalista Pelle Almqvist potrafi rozgrzać koncertową publiczność, lipcowy występ zapowiada się naprawdę gorąco.
[link=http://www.opener.pl] www.opener.pl [/link]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA