fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Pirelli Pekao rezygnuje z wież

Pirelli Tower to kolejna, po Warsaw Spire i Lilium Tower Zahy Hadid, wieża, która nie powstanie. Wstrzymanych jest też kilka innych projektów, m.in. Żagiel Daniela Libeskinda
materiały prasowe
Nie wiadomo, co powstanie w miejscu apartamentowca Pirelli Tower, który miał stanąć przy ul. Grzybowskiej w Warszawskiej. Deweloper zrezygnował z planów i sprzedał ziemię
[link=http://www.zyciewarszawy.pl]Pirelli Pekao Real Estate[/link] planował obok centrali Pekao SA postawić apartamentowiec składający się z dwóch wież o wysokości do 21 pięter. Znalazłoby się w nim 380 mieszkań, lokale usługowe, powierzchnie biurowe i trzy piętra podziemnych parkingów.
W styczniu ub. roku urząd miasta wydał pozwolenie na budowę kompleksu o całkowitej powierzchni sięgającej ok. 26 tys. mkw. W Internecie znaleźć można było już wizualizację Pirelli Tower. Tymczasem deweloper postanowił pozbyć się działki. – Pirelli Tower więc tam nie powstanie – mówi Michał Kos reprezentujący firmę. – Nabywca nie kupił od nas projektu budynku.
Deweloper podpisał już umowę z nowym nabywcą. Za działkę o pow. 6 ha z pozwoleniem na budowę dostał ponad 8 mln euro.
– Kwota, którą wynegocjowaliśmy, jest dla nas w pełni satysfakcjonująca – mówi prezes Pirelli Pekao Real Estate Ryszard Danielewicz. - Zamknięcie transakcji pozwala nam skoncentrować się na kolejnych wyzwaniach.
Nabywcą działki jest firma [link=http://www.zyciewarszawy.pl]Mor-Eden Tower Sp. z o.o. [/link] Nie jest znana w środowisku deweloperskim, nie ma na swoim koncie żadnych sukcesów, a w jej biurze nie można dowiedzieć się niczego.
– Nie ma nikogo z zarządu, a ja nie jestem upoważniona do udzielania informacji – mówi pani, która odebrała telefon. – Proszę zadzwonić za dwa tygodnie, może ktoś będzie.
Mor-Eden Tower zasłynął pomysłem zbudowania kompleksu biurowo-mieszkaniowo-hotelowego w Gdańsku. Budynki miały liczyć nawet do 45 pięter. Na razie jednak inwestycja nie wystartowała.
– Może to jakiś nowy deweloper, który dopiero zbiera ziemię, albo firma krzak, która ma za zadanie podbić ceny. Okaże się po efektach – słyszymy w jednej z największych firm deweloperskich.
[i] Czytaj też w [link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/446456_Pirelli_Pekao_rezygnuje_z_wiez.html]Życiu Warszawy[/link][/i]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA