fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak traktować dokumenty wydane w 1998 r.

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
[b]- Ważne orzeczenie lekarza orzecznika ZUS o częściowej niezdolności do pracy (dawna III grupa inwalidzka) wydane w okresie od 1 stycznia do 16 sierpnia 1998 r. jest traktowane do upływu ważności na równi z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (art. 5 pkt 3 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=774A6C591B871904FCEFDCBDAD00CB2A?id=257066]ustawy o rehabilitacji[/link]). A jak traktować orzeczenia ZUS wydane w tym okresie, ale dotyczące całkowitej niezdolności do pracy?[/b]Orzeczenia o niezdolności do pracy należy przekładać na orzeczenia o stopniu niepełnosprawności zgodnie z art. 5 ustawy o rehabilitacji. Przepis ten w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia do 16 sierpnia 1998 r. zakładał bardziej liberalne podejście do tego procesu niż obecnie.I tak orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy oraz o całkowitej niezdolności do pracy z niezdolnością do samodzielnej egzystencji przekładały się na orzeczenie o znacznym stopniu niepełnospraw...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA