fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dwa auta z jednym numerem

AFP
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Niemiecki minister transportu zastanawia się nad zezwoleniem używania tej samej tablicy rejestracyjnej przez dwa pojazdy
Takie rozwiązanie sprzyjałoby zmniejszeniu skażenia środowiska i byłoby dodatkowym bodźcem dla rynku — wyjaśnił minister Peter Ramsauer.
Władze zamierzają pójść za przykładem Austrii i Szwajcarii i zezwolić właścicielowi jednego samochodu na kupno drugiego, bardziej przyjaznego dla środowiska, a który miałby ten sam numer rejestracyjny.
Właściciel obu pojazdów mógłby korzystać tylko z jednego z nich, na przemian. Członkowie rodziny nie mogliby w tym samym czasie używać drugiego auta. Zaletą takiego rozwiązania byłoby jedno ubezpieczenie obu pojazdów, wyliczone od wartości tego droższego. Ponadto rząd mógłby przyznać rabat w podatku drogowym na drugi pojazd — dodał minister.
Dodatkową korzyścią byłoby ożywienie sprzedaży samochodów, bo dopłaty za złomowanie już się skończyły. Premie po 1500 euro stały się tak popularne, że rząd musiał zwiększyć ich pulę z 1,5 mld do 5 mld euro, ale uratowały cały sektor motoryzacji. Styczeń potwierdził zmianę sytuacji: sprzedaż zmalała o 4 proc. do 181,5 tys. pojazdów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA