fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

O tym, czy przysługuje zwolnienie, zdecyduje cel wydatku

www.sxc.hu
Zwolnienie podatkowe przysługuje tylko, gdy podatnik przeznaczy przychody ze sprzedaży nieruchomości na zrealizowanie własnych potrzeb
[b]Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku z 21 stycznia 2010 r., (I SA/Gd 829/09). [/b][srodtytul]Jaki jest problem[/srodtytul]Małżonkowie w listopadzie 2004 r. sprzedali działkę. Złożyli oświadczenie o przeznaczeniu tej kwoty na cele mieszkaniowe. W maju 2005 r. kupili działki, a w maju 2006 r. mieszkanie i przynależny do niego garaż.Naczelnik urzędu skarbowego zobowiązał ich do zapłaty podatku. Stwierdził bowiem, że wskazane wydatki poniesione ze środków uzyskanych ze sprzedaży nie spełniały w całości przesłanek określonych w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a)[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=80474] ustawy o PIT[/link].Małżonkowie odwołali się. Jednak bezskutecznie. Wnieśli więc skargę do sądu.[srodtytul]Skąd to rozstrzygnięcie[/srodtytul]WSA przypomniał, że art. 21 ust. 1 pkt 32 w brzmieniu ustalonym [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?n=1&id=171366]ustawą z 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od os...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA