fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Podaż powstrzyma wzrost cen

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Pośrednicy prognozują niewielkie podwyżki, ale stawki na razie pozostają stabilne
>> Na rynku wtórnym [b]w Warszawie[/b] nie brakuje ofert na sprzedaż. Na rynku pierwotnym deweloperzy nieustannie oferują tzw. końcówki zakończonych inwestycji – twierdzą pośrednicy z Ober-Haus. Pojawiają się też kolejne etapy zrealizowanych już inwestycji. Ogłaszane są także nowe projekty, głównie przez duże firmy, rozkładające ryzyko finansowe na różne inwestycje rozpoczynane w różnym czasie. Wielu deweloperów nadal zachęca do zakupów osoby, które mogą zostać objęte programem „Rodzina na swoim”.
>> W styczniu sporo klientów odwiedzało biura sprzedaży deweloperów budujących [b]w Krakowie[/b]. Najczęściej pytali o lokale 2-pokojowe o pow. do ok. 50 mkw., a także, choć w mniejszym stopniu, o 3-pokojowe do 70 mkw. Także na rynku wtórnym widać wzrost zainteresowania – głównie lokalami 1- i 2-pokojowymi, nie starszymi niż dziesięć lat.
>> [b]Trójmiejscy[/b] pośrednicy również obserwują wzrost zainteresowania nowymi mieszkaniami. Ceny na rynku pierwotnym powinny utrzymać się na dotychczasowym poziomie. Tymczasem na rynku wtórnym duża podaż powstrzyma potencjalny wzrost cen.
>> Mimo ożywienia na [b]łódzkim[/b] rynku klienci nadal mogą przebierać w ofertach mieszkań gotowych do zamieszkania, o wiele tańszych niż w ubiegłym roku. Najbardziej poszukiwane są mieszkania 2–3-pokojowe, poza centrum, nawet w wielkiej płycie.
>> [b]W Poznaniu[/b] pośrednicy nie narzekają na brak zainteresowania ze strony klientów, a w sprzedaży pojawia się coraz więcej lokali. W nowych projektach nie brak zarówno ekskluzywnych mieszkań powyżej 100 mkw., jak i popularnych ofert o pow. 40 – 50 mkw.
Deweloperzy ciągle proponują rabaty. Na rynku wtórnym coraz więcej klientów decyduje się na zakup mieszkań pod wynajem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA