fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy telewizor może być kosztem?

[b]Prowadzę działalność gospodarczą - doradztwo komputerowe. Czy w koszty firmy mogę zaliczyć zakup telewizora?[/b]Wykaz wydatków, których nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu zawiera art. 23 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=B6A32A251FD7C745B0808403DE6C085C?id=80474] ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych[/link] (tak samo [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=61B7920407C9D8D7C8C648C4A4962F48?id=115893]ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych[/link] w art. 16). Nie ma w nim telewizora, co oznacza, że zasadniczo sydatek na jego zakup może być podatkowym kosztem.Trzeba jednak pamiętać o podstawowej zasadzie, że do kosztów podatkowych można zaliczyć tylko wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów (art. 22 ustawy i PIT i art. 15 ustawy o CIT). Innymi słowy musi być związek takiego wydatku z działalnością gospodarczą, a jego wykazanie należ...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA