fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Zdobywcy Złotych Klaunów

Reuters
Mistrzowie kina co roku jadą do Cannes. Mistrzowie sztuk plastycznych – do Wenecji. A wybitni cyrkowcy? Dla nich najważniejsze jest Monte Carlo
W połowie lat 70. książę Monako Rainier III postanowił, że zorganizuje w swoim państwie show na cześć cyrkowców. Tak narodził się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo. W przedmowie do programu pierwszej edycji imprezy książę napisał: „Festiwal został stworzony z myślą o cyrkowej społeczności, rodzinie ludzi niedocenianych, aby uważni widzowie mogli ich lepiej poznać i bardziej docenić ich wysiłek”.
Od tego czasu Monte Carlo stało się najważniejszym miejscem dla artystów cyrkowej sceny. Do Monako przyjeżdżają co roku najlepsi z nich. Program muszą zaprezentować dwukrotnie – przed publicznością oraz jury, w którego skład wchodzą profesjonalni cyrkowcy i dziennikarze. Walka toczy się o statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Klaunów.
Festiwal szybko stał się jedną z największych atrakcji turystycznych małego Monako. Jest także wielkim wydarzeniem towarzyskim – podczas imprezy można spotkać gwiazdy ze świata show-biznesu, sportu.
Do 2005 roku impreza odbywała się pod patronatem księcia. Gdy sędziwy władca zmarł, w Monte Carlo zaprezentowana została specjalna pięciogodzinna gala na jego cześć. Od tego czasu imprezie patronuje księżniczka Stephanie.
W TV Puls będzie można obejrzeć relację z 29. edycji festiwalu. Zobaczymy m.in. artystów z Rosji i Korei Północnej w zapierającej dech sekwencji salt i skoków na poprzeczkach i trapezie.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo puls | 20.30 | piątek | 14.30 | sobota
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA