fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Metal symfoniczny

Flirty ludzi rocka z muzyką klasyczną to nic nowego, z filharmonikami grali muzycy z Deep Purple czy Metalliki, a w Polsce m.in. z Perfectu czy Voo Voo. Tym razem usłyszymy, jak udała się współpraca z klasycznymi muzykami metalowców z grupy Ceti.
Zespół Grzegorza Kupczyka ma renomę i oddanych fanów. Ceti w stylowy sposób gra heavy metal oparty na klasycznych brzmieniach hard rocka lat 70. W ubiegłym roku narodził się pomysł, aby dodatkowo połączyć je z dźwiękami orkiestry i chóru. Nadarzyła się okazja, bo zespół świętował 20. rocznicę powstania. Tak się narodził projekt „Akordy słów“ – muzyczne widowisko złożone z utworów grupy od nowa zaaranżowanych przez Pawła Przezwańskiego i Marię „Marihuanę“ Wietrzykowską.
Premiera rockowej symfonii z udziałem Orkiestry Filharmonii Kaliskiej (pod batutą Adama Kocka) i chóru Państwowej Szkoły Muzycznej odbyła się jesienią ubiegłego roku. Warszawski koncert w parku Sowińskiego uświetni premierę płyty CD i DVD zarejestrowaną w czasie prawykonania „Akordów słów“.
Ale będą też niespodzianki – m.in. koncerty gości. Zespół ujawnił, że zobaczymy na scenie świetnego gitarzystę Janusza Musielaka.
[i]Ceti i Orkiestra Filharmonii Kaliskiej, amfiteatr w parku Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17, bilety: 40 – 45 zł, informacje: [link=http://www.okwola.pl]www.okwola.pl[/link], tel. 022 836 22 15, piątek (22.05), godz. 20[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA