fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Świńska grypa w Polsce?

Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Dwie osoby w Warszawie i jedna w Elblągu zostały zatrzymane w szpitalach z objawami grypy. Wszyscy wrócili niedawno z Meksyku
Do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej w Warszawie trafili Polak i obywatelka Meksyku. Stan zdrowia obojga określany jest jako stabilny. W Elblągu do lekarza pierwszego kontaktu zgłosiła się 24-letnia kobieta. Ten skierował ją do szpitala z podejrzeniem świńskiej grypy.
Cała trójka niedawno była w Meksyku. Polak wrócił stamtąd dwanaście dni temu, Meksykanka i Polka - cztery.
W najbliższych dniach do Polski z Meksyku powróci ponad 50 turystów i pielgrzymów.
[srodtytul]Akcja informacyjna na Okęciu[/srodtytul]
Na warszawskim lotnisku Okęcie pasażerowie dostają ulotki informujące o tym, jak chronić się przed wirusem świńskiej grypy.
- Straż graniczna rozdaje ulotki wylatującym i przylatującym pasażerom głównie z rejonów, w których zanotowano przypadki świńskiej grypy. Informujemy w nich, co musi zrobić pasażer udający się za granicę Polski oraz co powinna zrobić osoba, która po przylocie do naszego kraju stwierdzi u siebie niepokojące objawy - powiedział rzecznik Okęcia Jakub Mielniczuk. Ulotka jest w języku polskim i angielskim.
[srodtytul]Odwołane wyjazdy do Meksyku[/srodtytul]
Część polskich turystów, która miała wyjechać w najbliższym czasie do Meksyku, przesunęła swój wyjazd o kilka miesięcy.
Magdalena Plutecka-Dydoń z Neckermann powiedziała, że większość klientów biura, która miała w najbliższym czasie polecieć do Meksyku, przesunęła swój wyjazd na październik.
Niemiecki Neckermann odwołał wszystkie loty do Mexico City. Plutecka-Dydoń poinformowała, że z samej Polski wyjazdy do stolicy Meksyku nie są organizowane.
Agnieszka Truchin z portalu dreamtours.pl powiedziała, że klienci już zaczęli odwoływać swoje wyjazdy do Meksyku. Ponadto turyści, którzy mają wyjechać do Meksyku w maju lub w czerwcu, dzwonią do biura i pytają m.in. o możliwość bezpłatnego anulowania wycieczki.
Poinformowała, że portal sprzedaje wycieczki również niemieckich biur podróży. "Polacy, jadący z niemieckimi organizatorami, są spanikowani" - podkreśliła. Truchin oceniła, że w ciągu najbliższych dni kolejne osoby będą odwoływać swoje wyjazdy do Meksyku.
Aleksandra Olechnowicz z Ecco Holiday poinformowała, że kilku klientów zrezygnowało z wyjazdu. "Można domniemywać, że powodem była wiadomość o świńskiej grypie" - oceniła. Dodała, że od soboty nikt nie zarezerwował wycieczki do Meksyku.
Źródło: dziennik.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA