fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

„Dziennik” i „Gazeta Prawna” razem?

Magdalena Lemańska
Wydawcy „Dziennika”i „Gazety Prawnej” rozmawiają o zacieśnieniu współpracy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”
Axel Springer Polska, wydawca „Dziennika”, i Grupa Kapitałowa Infor PL, do której należy „Gazeta Prawna”, biorą nawet pod uwagę stworzenie wspólnej spółki. Miałaby ona wydawać „Dziennik” i „Gazetę Prawną”, które mogłyby zostać wtedy połączone w jeden tytuł – wynika z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarła „Rz”.
Informacji nie chciał skomentować Wiesław Podkański, honorowy prezes Axel Springer Polska. W podobnym tonie wypowiada się Infor PL. – To są spekulacje rynkowe i ich nie komentujemy – mówi „Rz” Marcin Malinowski, rzecznik grupy Infor PL.
„Dziennik” i „Gazeta Prawna” współpracują już ze sobą przy wspólnej prenumeracie. O tym, że wydawcy tych dwóch tytułów rozważają szerszą współpracę, na rynku słychać od roku.
[wyimek]232,6 tys. egzemplarzy sprzedawały w lutym „Dziennik” i „Gazeta Prawna” (rozpowszechnianie płatne) razem[/wyimek]
W lipcu ubiegłego roku grupa Infor zmieniła swoją strukturę, m.in. wydzielając „Gazetę Prawną” do osobnej spółki Infor Biznes. Właściciel i prezes Inforu Ryszard Pieńkowski zapowiedział wtedy, że chce przejmować inne firmy, ale jest też gotowy do rozmów z inwestorami, którzy mogliby objąć mniejszościowy pakiet udziałów w jej spółkach.
W czerwcu ubiegłego roku Infor PL zdementował jednak podaną przez „Rz” informację o tym, że Springer przeprowadził w spółce due dilligence i że prowadzone były rozmowy o sprzedaży „Gazety Prawnej”.
Według danych ZKDP pokazujących rozpowszechnianie płatne razem w lutym sprzedaż „Dziennika” wynosiła 149 tys. egz., o 11,2 proc. mniej niż rok wcześniej, a „Gazety Prawnej” – 83,6 tys. egz., o 1,3 proc. więcej niż rok wcześniej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA