fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

PiS wyrzuci prof. Bendera? ??

Ryszard Bender
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Senator Ryszard Bender(PiS), który zapowiedział, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Libertas - ugrupowania irlandzkiego milionera Declana Ganleya - może zostać usunięty z klubu PiS.
- Taki czyn zasługuje na podobną karę. Nie wykluczam, że wniosek o wykluczenie prof Bendera może pojawić się na dzisiejszym posiedzeniu klubu - mówi "Rz" poseł Jolanta Szczypińska, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego PiS.?
- Startuję z Libertas, bo to moim zdaniem jedyne ugrupowanie sprzeciwiające się traktatowi lizbońskiego - mówi "Rz" senator Bender. Dodaje, że liczy się z możliwością wykluczenia z klubu parlamentarnego PiS. - Przyjęli, to mogą też wyprosić. Na razie nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. To ja od kilku tygodni próbowałem porozmawiać z Kaczyńskim na temat wyborów i mojego startu. i okazywało się, że nie ma dla mnie czasu - mówi "Rz" Ryszard Bender
Decyzja senatora prof. Ryszarda Bendera, który dziś rano podczas konferencji prasowej ogłosił, że będzie liderem listy Libertas w wyborach do PE w okręgu obejmującym województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie była zaskoczeniem dla jego kolegów z PiS. - Nie rozmawiał o tym ze mną. Nie wiedziałem, że prof. Bender zamierza startować z innego niż PiS ugrupowania - mówi "Rz" senator Piotr Łukasz Andrzejewski (PiS). - To chyba jakiś żart. Nie wierzę by profesor Bender startował z Libertasa - twierdzi poseł PiS Zbigniew Girzyński,który podobnie jak senator Ryszard Bender kojarzony jest ze środowiskiem Radia Maryja.?
Senator Bender poinformował, że zdecydował się na start z list LIbertas, ponieważ propozycji startu nie otrzymał od Prawa i Sprawiedliwości. Zastrzegł jednak, że ostateczną decyzję podejmie dopiero, gdy.... zarejestrowane zostaną listy wyborcze.?
Senator prof. Ryszard Bender, historyk zasłynął z określenia jakiego użył wobec Jerzego Urbana, nazywając go "Goebbelsem Stanu Wojennego". Urban w 1992 r wytoczył proces Benderowi. Ten po trzynastu latach procesu tryumfował. Sąd Najwyższy uznał bowiem, że określenie "Goebbels Stanu Wojennego" nie wyrządziło szkód Urbanowi.? Na pierwszym posiedzeniu Senatu VII Kadencji prof Ryszard Bender pełnił funkcję Marszałka-Senatora.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA