fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Misiak zablokuje spot PiS-u?

Prezydent Lech Kaczyński z premierem Donaldem Tuskiem podczas dwudniowego szczytu w Bruskeli.
AFP
- Pozwę PiS do sądu za spot, w którym kłamie - zapowiedział były senator PO Tomasz Misiak. Jego zdaniem sąd może wstrzymać jego emisję.
PiS wraca do starej agresji, która to doprowadziła do jego klęski - oceniał w TVN 24 nową reklamówkę opozycji marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
W słowach nie przebierał jego partyjny kolega Stefan Niesiołowski: - Pomieszanie z żenadą, populizm i prostactwo.
Adam Bielan kontruje: - W filmie jest prawda, a PO zawsze może nas podać do sądu. Pytany, czy spot oznacza definitywny koniec "polityki miłości", jak media ochrzciły zmianę wizerunku PiS po zimowym kongresie, Bielan stwierdził: - Nigdy nie było polityki miłości, była polityka pokoju. I dalej nie będziemy odpowiadać na ataki Janusza Palikota i Stefana Niesiołowskiego, nie będziemy atakować ad personam, używać obelg i chwytów poniżej pasa. Ale będziemy mówić o faktach - obiecał.
[srodtytul]Będzie proces?[/srodtytul]
Negatywnymi bohaterami w spocie są: były senator PO Tomasz Misiak, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i minister skarbu Aleksander Grad. PiS oskarża w nim Platformę o zdradę wyborczych obietnic i sprzyjanie kolegom.
Tomasz Misiak zapowiedział w rozmowie z Polsatem News, że złoży w poniedziałek powództwo cywilne przeciw PiS i będzie się domagał zaprzestania projekcji spotu. - Będę żądał od PiS-u zaprzestania używania kłamliwych argumentów i mam nadzieję, że polski niezawisły sąd zablokuje (emisję spotu - red.), ponieważ jest taka możliwość w prawie, żeby zabezpieczyć powództwo - powiedział Misiak.
Oświadczył, że "kłamstwem, które Prawo i Sprawiedliwość rozpowszechnia" jest zawarta w reklamie wyborczej informacja, że firma Misiaka dostała z budżetu 48 mln zł.
Spot został przygotowany na potrzeby najbliższej kampanii do Parlamentu Europejskiego. Nie jest jednak jeszcze dostępny na stronie PiS, publikuje go natomiast w internecie "Polska".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA