fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ponownie zbadają kampanię Palikota?

Decyzja Prokuratury Krajowej, czy wznowić umorzone śledztwo, może zapaść w przyszłym tygodniu
Chodzi o wpłaty na kampanię wyborczą obecnego posła PO Janusza Palikota w 2005 r. Jeden z najbliższych współpracowników lidera lubelskiej Platformy wpłacił przez podstawione osoby 84 tys. zł, czyli przekroczył dopuszczalny limit wpłat. Prokuratorzy potraktowali to jako wykroczenie, które przedawniło się po roku, i pod koniec lutego 2009 r. umorzyli śledztwo.
Gdy „Rz” ujawniła szczegóły sprawy, PiS zażądało wyjaśnień od ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy. Teraz umorzonemu śledztwu przygląda się Prokuratura Krajowa.
Wczoraj Prokuratura Apelacyjna w Lublinie poinformowała, że jej zdaniem umorzenie było zasadne. Swoje stanowisko przekazała Prokuraturze Krajowej. Ta już w przyszłym tygodniu może zadecydować ostatecznie, czy śledztwo zostanie wznowione. Domaga się tego poseł PiS Tomasz Dudziński. Wczoraj przekonywał, że po ostatnich doniesieniach medialnych istnieje podejrzenie, że kampania Palikota była finansowana w nielegalny sposób.
„Gazeta Polska” ujawniła prywatną rozmowę dziennikarza z Dariuszem Piątkiem, lubelskim radnym PO, który oskarżał Palikota o nielegalne finansowanie kampanii.
Poseł oświadczył wczoraj w TVN24, że pozwie Piątka i zażąda miliona złotych odszkodowania. Udzielenie pomocy prawnej radnemu PO zapowiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA