fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zarządzać wydatkami

Klienci bacznie obserwują mBank

Siedziba BRE Banku
Fotorzepa, Piotr Gęsicki Pio Piotr Gęsicki
Grupa BRE obniżyła oprocentowanie kredytów zaraz po obniżce stóp przez RPP. Ostatnimi czasy zmaga się ona z zorganizowanym protestem niezadowolonych klientów
We wtorek Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 0,75 pkt. proc. mBank jako pierwszy z banków zareagował na tą wiadomość [link=http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=329]obniżką kredytów złotowych udzielanych na "starych zasadach"[/link]. Chodzi o kredyty sprzed 30 września 2006 roku, których oprocentowanie ustalane jest decyzją zarządu.
Klienci spekulują, że przyczyną szybkiej decyzji mogła być ich zorganizowana akcja, którą prowadzą oni z bankami z Grupy BRE o obniżenie oprocentowania kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich. Cała sprawa została przez nas opisana w artykule [link=http://www.rp.pl/artykul/7,254082_Bankozaury_grasuja__klienci_protestuja.html]Bankozaury grasują, klienci protestują[/link].
Jednak klientom nie podoba się, że mBank obniżył oprocentowanie kredytów zaledwie o 0,75 pkt. proc. mimo tego, że od listopada 2008 r. RPP obniżyła stopy procentowe łącznie o 1,75 pkt. proc. Obliczają oni, że rata kredytu w wysokości 400 tys. zł spadnie o ok. 250 zł. Jednak gdyby obniżki oprocentowania był równe cięciom stóp przez RPP, rata obniżyłaby się o ok. 600 zł.
[ramka]Więcej informacji o proteście klientów znajdziecie Państwo na [link=http://www.nabiciwmbank.pl]nabiciwmbank.pl[/link], [link=http://www.mstop.pl]mstop.pl[/link][/ramka]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA