fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Fascynują mnie tajemnice Japonii

Rzeczpospolita, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Chętnie to obejrzę – Roman Gutek
W tym tygodniu zachęcam do obejrzenia dwóch dokumentów. Pierwszy z nich to „Japonia – syndrom męża na emeryturze” (sobota, TVP 2, godz. 10.40). Od dawna fascynuje mnie Kraj Kwitnącej Wiśni, jego stara kultura, odmienność i tajemniczość. W większości krajów starsze małżeństwa się cieszą, kiedy nadchodzi czas wspólnego życia na emeryturze. Tymczasem w Japonii przejście na emeryturę jest okresem kryzysu!
Polecam także „Portrecistę” (niedziela, TVP Kultura, godz. 23.30). Film pokazuje losy fotografa Wilhelma Brasse, który jest uczestnikiem i świadkiem jednego z najtragiczniejszych momentów XX-wiecznej historii, czyli życia w obozach koncentracyjnych.
Warto również zwrócić uwagę na dwa filmy fabularne. „Obietnica” braci Dardenne (wtorek, TVP Kultura, godz. 13.00) zapoczątkowała ich wielką międzynarodową karierę. Mają na koncie aż dwie Złote Palmy, ale w Polsce pozostają nieznani, choć są jednymi z najciekawszych twórców we współczesnym europejskim kinie. Warto znać ich dorobek.
I lektura obowiązkowa – „Lot nad kukułczym gniazdem” (czwartek, TVP 1, 01.25). Perła w telewizyjnym repertuarze. Wspaniała reżyseria, wielki Jack Nicholson. Gorąco polecam.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA