fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

OPDF będzie produkować leki

Konsolidacja hurtowników jest prawie zakończona. Cztery spośród największych spółek w branży są na giełdzie.
Rzeczpospolita
Kupili Biomed i rejestrują nowe preparaty
Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych odkupiła 100 proc. udziałów Biomedu Lublin od pracowników spółki za 24 mln zł. Biomed, z przychodami rzędu 27 milionów złotych rocznie i spodziewanym zyskiem za 2008 r. w wysokości ok. 5 mln zł, specjalizował się dotąd w wytwarzaniu szczepionek i surowic. – Biomed planuje rejestrację nowych leków, ich produkcję oraz wprowadzenie do obrotu, jednocześnie unowocześniając linie produkcyjne – mówi „Rz” Andrzej Smyk, prezes OPDF. – Trwa właśnie ich rejestracja.
OPDF nie zamierza jednak rezygnować z podstawowej działalności. Prezes spółki zapewnia, że nadal planuje ona rozwijać sprzedaż przedhurtową (udział organizacji w tym segmencie rynku wynosi dziś 5,5 proc.) i pozyskiwać nowych klientów aptecznych.
Już widać efekty dołączenia do grupy w kwietniu łęczyckiego Hurtapu – program lojalnościowy OPDF pod nazwą Max Medicum, dotychczas funkcjonujący w południowej części kraju, zyskał zasięg ogólnopolski. Max Medicum to system farmaceutyczno-medyczny. Pacjenci zaopatrujący się w aptekach należących do systemu dostają karty. Zbierają na nie punkty, które mogą wymieniać na usługi. Z programu korzystają prawie 2 mln pacjentów, co daje grupie trzecie miejsce na rynku programów lojalnościowych – po PGF i Torfarmie. Uczestniczy w nim już 490 aptek, w 2007 r. było ich 370. Na koniec 2008 r. liczba ta ma wzrosnąć do prawie 600. – Teraz kierujemy naszą ofertę także do przychodni, które uczestniczą w Max Medicum na identycznych zasadach jak apteki – dodaje Smyk. Obecnie udział w programie bierze 12 przychodni.
OPDF zaprzecza także, aby prowadziła obecnie rozmowy o przejęciach czy bliższych powiązaniach handlowych z Centralą Farmaceutyczną Cefarm. Nie szuka też na razie inwestora.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA