fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rząd afgański negocjuje z talibami

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Brat afgańskiego prezydenta spotkał się z przedstawicielami talibów w Arabii Saudyjskiej - informuje serwis BBC. Ocenia się, że to wydarzenie może być początkiem realnych negocjacji między afgańskim rządem a talibami w sprawie podziału władzy w kraju.
Według informacji BBC na obiedzie wydanym przez króla Arabii Saudyjskiej Abdullaha pojawił się Kajum Karzai oraz delegacja afgańskich talibów. Na spotkanie miało też przyjechać 15 innych afgańskich polityków oraz przywódca pakistańskiej opozycji Nawaz Sharif.
Przypuszcza się, że podczas obiadu toczyły się rozmowy o warunkach podziału władzy w Afganistanie, chociaż sami zainteresowani temu zaprzeczają.
O negocjacjach z talibami mówi się już od ponad roku. Zarówno afgański prezydent jak i rebelianci wielokrotnie deklarowali chęć rozmów. Obie strony konfliktu są bowiem mocno osłabione trwającą już trzeci rok wojną. Dotąd nie było jednak informacji o jakimkolwiek poważnym spotkaniu obu stron. Jednak pośrednictwo Arabii Saudyjskiej może okazać się skuteczne. Już w zeszłym miesiącu tamtejsze władze zaprosiły afgańskich polityków na rozmowy o przyszłości ich kraju.
W przeszłości Saudyjczycy jako jeden z trzech krajów uznały reżim talibów.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA