fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

W sobotę rusza „Korowód” Grechuty

Nowy krakowski festiwal przedstawi dorobek zmarłego dwa lata temu artysty. Potrwa do czwartku
Na początek zaprezentują się laureaci konkursu na interpretacje piosenek Grechuty. Wśród nich będą: zespół Dzień Dobry – zdobywca I miejsca i statuetki Serce Szczerozłote – Joanna Kondrat (II miejsce) oraz Maciej Klaś i Gabriela Stańdo z zespołem (III nagroda).
Głównym wydarzeniem „Korowodu” będzie wtorkowy koncert galowy „Ocalić od zapomnienia” w Teatrze im. Słowackiego. Z piosenkami Grechuty wystąpią m.in. Michał Bajor, Renata Przemyk, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki, Zakopower, kwartet Wojciecha Majewskiego.
W hotelu Rubinstein otwarta będzie wystawa malarstwa Grechuty. – Zaczynał od malowania kwiatów, potem głównymi tematami stały się: architektura, pejzaże i portrety – opowiada Danuta Grechuta, żona artysty, która wraz z Fundacją Anny Treter Piosenkarnia organizuje festiwal przy finansowym wsparciu władz Krakowa.
9 października, w rocznicę śmierci piosenkarza, hejnalista na wieży mariackiej zagra w południe melodię „Ocalić od zapomnienia”, potem na nadwiślańskim bulwarze odsłonięta będzie gwiazda Marka Grechuty, a przy jego pomniku na cmentarzu Rakowickim przyjaciele posadzą pęd dzikiego wina.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA