fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauka

Odnaleziono Fossetta?

Steve Fossett pobił wiele rekordów, m.in. lotniczych i żeglarskich
AFP
Ekipy badające w górach Kalifornii wrak samolotu Steve'a Fosseta znalazły w nim ludzkie szczątki
Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa transportu podał w nocy, że grupa dochodzeniowa w miejscu katastrofy odnalazła wystarczającą ilość materiału do przeprowadzenia badań DNA.
Pełniący obowiązki dyrektora urzędu Mark Rosenker nie chciał zdradzić, co dokładnie znaleziono wewnątrz maszyny. - Szczątki trafią do szeryfa i koronera, a oni wykonają dalszą pracę - powiedział.
Wcześniej udało się ustalić, że rozbity samolot znaleziony na wysokości 3,2 tys. metrów w górach Sierra Nevada w okolicach miasta Mammoth Lakes w Kalifornii należał do Stevena Fossetta. Poinformował o tym szeryf hrabstwa Madera, na terenie którego doszło do wypadku. Wrak zlokalizowano z powietrza.
Steve Fossett, multimilioner i podróżnik, zaginął 3 września ubiegłego roku. Po tym jak oderwał się swym samolotem Bellanca od ziemi z prywatnego pasa startowego w zachodniej Newadzie.
Poszukiwania nie przyniosły skutku. W rezultacie w lutym na wniosek pani Fossett sąd w Chicago uznał go za zmarłego.
W środę cała sprawa wróciła. Przyczyną stało się odnalezienie rzeczy należących do zaginionego. Turyści natknęli się na wełniany czarny sweter w rozmiarze XL oraz dokumenty: licencję pilota i dowód tożsamości.
Po nieudanych próbach skontaktowania się z rodziną Fossetta turyści przekazali odnalezione rzeczy policji. – Dopóki nie opowiedziałem o tym swoim współpracownikom, nie wiedziałem, kim dokładnie był ten człowiek – tłumaczył jeden ze znalazców.
Jak zdradziła rzeczniczka biura szeryfa hrabstwa Madera w stanie Kalifornia przeszukano teren w promieniu 16 km. Trwają badania autentyczności dokumentów.
Oświadczenie dotyczące tego wydarzenia wydała wdowa Peggy Fossett. – Jestem wdzięczna wszystkim osobom, które są zaangażowane w te działania – powiedziała i dodała, że ma nadzieję, iż doprowadzą one do odnalezienia zwłok mojego męża.
Steve Fossett zdobył fortunę na amerykańskiej giełdzie. Był zapalonym podróżnikiem, posiadaczem serii rekordów balonowych, lotniczych, żeglarskich oraz autorem wyczynów w jeszcze innych dziedzinach. W roku 2002 dokonał pierwszego w historii samotnego przelotu balonem wokół Ziemi.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA