fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Kwaśniewski doradza Lechowi Kaczyńskiemu

Lech Kaczyński spotyka się z Aleksandrem Kwaśniewskim i konsultuje się z nim w sprawach polityki wschodniej - twierdzi serwis internetowy tvp.info
Do ocieplenia relacji między prezydentami doszło w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Według tvp.info to właśnie Kwaśniewski namówił Kaczyńskiego do udziału w lipcowej konferencji dotyczącej współpracy Ukrainy z Unią Europejską. Wizyta została w ostatniej chwili odwołana ze względu na komplikujące się polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy antyrakietowej, mimo to Kaczyński zdążył jeszcze spotkać się z Kwaśniewskim. Do rozmowy miało dojść w czerwcu w Belwederze. Pomysłodawcą spotkania był Kaczyński. Kaczyński konsultował się z Kwaśniewskim w sprawie relacji z Ukrainą i Białorusią.
Swoje zaangażowanie w budowaniem polityki wschodniej potwierdza także sam Aleksander Kwaśniewski. - Jeśli chodzi o politykę wschodnią to współpracuję zarówno z ministrem Radosławem Sikorskim i prezydentem Lechem Kaczyńskim. Obaj uważają, że mam w tej kwestii i wiedzę, i interesujące propozycje - mówi były prezydent.
Źródło: tvp.info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA