fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Praca dla fachowców dostępna na miejscu

Choć dane GUS pokazały, że w czerwcu liczba zatrudnionych w firmach nie zmieniła się wobec maja (porównując z czerwcem 2007 r., wzrosła o 5 proc.), to ekonomiści i specjaliści od rynku pracy nie mają wątpliwości: pracodawcy wciąż szukają nowych pracowników.
Jak pokazuje ankieta "Rz" przeprowadzona w firmach pośrednictwa pracy, zagraniczne koncerny chętnie widziałyby u siebie dobrze wykwalifikowanych pracowników z Polski.
Nie powinno więc dziwić zachowanie władz Łodzi, które widząc liczne wyjazdy absolwentów szkół wyższych, zdecydowały się fundować stypendia dla studentów określonych kierunków. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zachęcić inwestorów do inwestowania właśnie w tym mieście.
Część polskich absolwentów uczelni technicznych wciąż wybiera pracę za granicą, bo tam są m.in. zdecydowanie wyższe nakłady na badania i rozwój. To kolejny dowód, że w Polsce potrzebne jest postawienie na innowacyjność, tak by laureaci międzynarodowych konkursów informatycznych zostali nad Wisłą. Nie powinniśmy liczyć tylko na umocnienie złotego, które zmniejsza atrakcyjność zagranicznych pensji.
Skomentuj na blog.rp.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA