fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Utrudnienia w Pyrzowicach

Samoloty Lufthansy w Pyrzowicach
katowice-airport.com
Usterki samolotów spowodowały opóźnienie trzech lotów, zaplanowanych z lotniska w Pyrzowicach koło Katowic. Mimo końca strajku pracowników Lufthansy, odwołany został jeden lot tego przewoźnika
Strajk w Lufthansie został ogłoszony już na początku tygodnia, ale dotychczas lotnisko w Pyrzowicach nie odczuwało jego skutków. Mimo zakończenia strajku lot do Frankfurtu z godziny 18:35 został odwołany.
Poranny lot linii Wizz Air na lotnisko Luton pod Londynem nie odbył się natomiast z powodu usterki. Jest ona usuwana na innym lotnisku. Według rzecznika portu, Cezarego Orzecha, lot odbędzie się jeszcze w dziś, po 23:30.
W czwartek wieczorem z Pyrzowic na wyspę Rodos miał odlecieć czarterowy samolot Air Italy. Z powodu usterki technicznej lot mógł się odbyć dopiero w piątek rano. Blisko sto osób spędziło noc na lotnisku, gdzie m.in. otrzymali posiłki.
Czarterowym samolotem hiszpańskiego przewoźnika mieli w czwartek odlecieć także turyści na Teneryfę. Z powodu awarii spędzili noc w hotelu w Katowicach. Odlot przesunięto na 16:15.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA