fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Zintegrowany system planowania podróży

materiały prasowe
Opinia: Marian Ostasz, dyrektor projektu Telekomunikacja Kolejowa sp. z o.o.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, Spółka TK Telekom, przy współpracy z ZTM Warszawa oraz HaCon Ingenieurgesellschaft mbH z Hanoweru, integruje system informacyjny planowania podróży koleją z innymi środkami komunikacji publicznej. Realizowany projekt zintegrowanego systemu informacji i planowania podróży umożliwia poszukiwanie połączeń według kryterium minimalnego czasu podróży i przesiadek, a w przyszłości też najkorzystniejszej ceny.
System planowania podróży będzie zawierał bazę danych wszystkich publicznych środków komunikacji, w przyszłości również komunikację lotniczą. Jedną z podstawowych cech będzie możliwość planowanie podróży „door-to-door” wraz z wizualizacją całej trasy na mapie. Dzięki temu pasażer będzie mógł określić punkt docelowy, podając nazwę miejsca, adres itp. Po wyjściu z dworca kolejowego prowadzony po mieście, którego nie zna, np. na Stadion Narodowy, w wybrany przez siebie sposób – pieszo lub środkami komunikacji miejskiej. Już pod koniec 2008 r. system zapewni możliwość zarezerwowania miejsca w wagonie oraz dokonania opłaty za podróż koleją przy użyciu telefonu komórkowego na terenie RP.
Projektanci systemu przewidują także, że system planowania podróży w dogodny sposób zsynchronizuje i usprawni połączenia pomiędzy różnymi środkami transportu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA