fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Konfrontacje: Wassermann, Ziobro i Święczkowski

Łódzka prokuratura chciała sprawdzić rozbieżności w zeznaniach w śledztwie wyjaśniającym okoliczności śmierci Barbary Blidy
Pomóc miały w tym wczorajsze konfrontacje, w których uczestniczyli były minister sprawiedliwości, były koordynator służb specjalnych i były szef ABW.
– Złożyłem wniosek o wyłączenie protokołów przesłuchań Konrada Kornatowskiego i Janusza Kaczmarka i wszczęcie wobec nich postępowania karnego w sprawie składania fałszywych zeznań oraz tworzenia fałszywych dowodów w stosunku do mnie. Doszedłem do wniosku, że nadszedł już czas, żeby wreszcie także te osoby, które moim zdaniem kłamią, odpowiedziały karnie za swoje kłamstwa – mówił po wyjściu z prokuratury Bogdan Święczkowski.
Były szef MSWiA i były komendant główny policji zeznali, że w trakcie spotkań u premiera Jarosława Kaczyńskiego zapadły polityczne decyzje dotyczące śledztwa przeciwko mafii węglowej. Pozostali uczestnicy spotkań mają na ten temat odmienne zdanie.
We wczorajszych konfrontacjach obok pełnomocników rodziny Blidów mecenasów Stanisławy Mizdry i Leszka Piotrowskiego uczestniczył także mąż tragicznie zmarłej byłej minister.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA