fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w prawie budowlanym: roboty budowlane bez decyzji o pozwoleniu na budowę

Fotorzepa / Robert Wójcik
Inwestorzy, samorządy, deweloperzy, projektanci oraz zwykli Kowalscy szykują się już do nowego sezonu budowlanego. Zanim wykonawcy wyjdą na place budów warto przypomnieć sobie zmiany w prawie budowlanym, które weszły w życie pod koniec 2020 roku.

Od 19 września 2020 r. art. 29 ust 2 prawa budowlanego wskazuje na jasny wykaz przypadków, kiedy ani pozwolenie na budowę, ani zgłoszenie nie jest potrzebne. Wykaz ten przedstawia się następująco:

- obiekty gospodarcze związane z produkcją rolną i uzupełniające zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowe budynki gospodarcze o powierzchni zabudowy do 35 m.kw., przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

b) suszarnie kontenerowe o powierzchni zabudowy do 21 m.kw.:

– wiaty o powierzchni zabudowy do 50 m.kw., sytuowane na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m.kw.. powierzchni działki, kw.

– wolno stojące altany o powierzchni zabudowy do 35 m.kw., przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m.kw. powierzchni działki,

–...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA