fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Radioaktywność w normie - uspokajają władze

Strefa skażona w Czarnobylu
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Piotr Mazurkiewicz
Wszystkie elektrownie atomowe Ukrainy pracują w normalnym trybie, a poziom radioaktywności w kraju jest w normie - Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zdementowało pogłoski na temat zagrożenia i zaapelowało do mieszkańców o spokój
Oświadczenie resortu służy uspokojeniu społeczeństwa, bo ostatnio wiele ludzi zaniepokojonych jest sytuacją w elektrowni w Czarnobylu oraz innych miejscach.
Plotka krąży również po Polsce. Za pośrednictwem serwisu Onet.pl docierają informacje o podwyższonym skażeniu radioaktywnym w okolicach Lublina.
Według internautów w laboratorium w Puławach zostały przekroczone normy promieniowania. Radioaktywna chmura miałaby nadciągać od strony Rosji.
Uspokaja również zastępca Dyrektora Instytutu Fizyki UMCS dr Wojciech Grudziński. Badania skażenia promieniotwórczego powietrza prowadzone na 10. pietrze budynku Instytutu wskazują, że nie wykryto skażenia. W ostatnim czasie nie zarejestrowano również podwyższonego stanu promieniowania.
Informacje o stanie skażenia w powietrzu są zbierane dzięki zainstalowanemu w tym roku w Instytucie Fizyki UMCS monitora radioaktywności. Urządzenie, w sposób automatyczny, co godzinę rejestruje poziom promieniowania. Wszystkie dane, zarówno aktualne jak i archiwalne dostępne są w Internecie pod adresem fizyka.umcs.lublin.pl.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA