fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Konkurs na esej prawniczy rozstrzygnięty

Tegorocznym laureatem „Verba Legis” został Marcin Mazgaj, student IV roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uczestnicy mieli napisać esej prawniczy w języku angielskim. Zaproponowano im dwa tematy. Dla laureata szczęśliwy okazał się ten związany z prawem bankowym. Chodziło o zalety różnych zabezpieczeń na prawach, takich np. jak zastaw, z perspektywy banku finansującego. Drugi dotyczył przeniesienia długu bez zgody wierzyciela. Przed obydwoma problemami stają codziennie prawnicy z kancelarii Allen & Overy, A. Pędzich. To oni oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland już po raz ósmy przeprowadzili ten konkurs.
Ma on promować wiedzę merytoryczną, umiejętność logicznego myślenia i sprawne posługiwanie się piórem. Najważniejsze jest jednak uświadamianie studentom, że prawnik poza szeroką wiedzą prawniczą musi posiadać zdolność posługiwania się innym ważnym narzędziem – językiem obcym. Jury, prawnicy z kancelarii A&O, oceniło identyfikację prawa, dobór literatury i poprawność językową prac.
– Zaproponowane w tym roku zagadnienia nie są szczegółowo omawiane podczas studiów. Wymagały więc sięgnięcia do dodatkowych źródeł, co daje bardzo dobry obraz tych młodych, ambitnych ludzi – mówił Arkadiusz Pędzich, partner w kancelarii A&O.
Marcinowi Mazgajowi przygotowanie pracy zajęło niecałe dwa dni. Teraz czeka na niego płatny staż w kancelarii Allen & Overy, A. Pędzich, stypendium w wysokości 6 tys. zł oraz publikacja fragmentu pracy w „Rz”, która objęła patronat nad imprezą.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA