fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

40 tys. kierowców Ubera zostanie bez pracy

Bloomberg
Decyzja o nie przedłużeniu licencji na wykonywanie przewozów po Londynie dla Ubera może mieć poważne konsekwencje społeczne. - Transport for London (TfL) oraz burmistrz miasta ulegli presji grupy dążącej do ograniczenia wyboru, jaki mają konsumenci - twierdzi Tom Elvidge, dyrektor generalny Ubera w Londynie.

Według niego regulator, uniemożliwiając działanie aplikacji w stolicy Anglii, sprawi, że ponad 40 tysięcy licencjonowanych kierowców straci tam pracę. - A londyńczycy stracą dostęp do wygodnej i przystępnej cenowo alternatywy transportowej. Ta decyzja jest niezrozumiała dla 3,5 mln mieszkańców tego miasta - podkreśla Tom Elvidge.

Uber zastrzegł już, że - w celu ochrony miejsc pracy kierowców oraz swobody wyboru dla milionów mieszkańców Londynu - zamierza niezwłocznie zaskarżyć decyzję TfL.

Amerykański startup w wydanym w piątek oświadczeniu zapewnił, że kierowcy, którzy korzystają z aplikacji Uber, posiadają licencje wystawione przez TfL i przeszli taki sam proces weryfikacji, jak kierowcy taksówek. „Wykorzystywana przez Ubera pionierska technologia pozwala na zachowanie jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa dzięki monitorowaniu i zapisowi trasy każdego przejazdu. Zawsze przestrzegaliśmy zasad ustanowionych przez TfL w obszarze bezpieczeństwa - informowaliśmy o istotnych zdarzeniach, a dedykowany zespół specjalistów ściśle współpracuje z londyńską policja" - czytamy w oświadczeniu Ubera. Uber działa w ponad 600 miastach na całym świecie, w tym w ponad 40 miast Wielkiej Brytanii. Londyn to lokalizacja, która spółce generuje największy ruch w Europie (na drugim miejscu jest Paryż, który wyprzedza Warszawę). Od przyszłego miesiąca popularna na całym świecie, ale i budząca też ogromne kontrowersje platforma, która łączyła kierowców z pasażerami, nie będzie mogła działać w stolicy Anglii. Londyn nie przedłużył Uberowi licencji, która wygasa 30 września.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA