fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

#RZECZoPRAWIE - Wojciech Starzyński o reformie edukacji

Wojciech Starzyński
rp.pl
Goszczący we wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE Wojciech Starzyński, prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”, pozytywnie ocenił podpisaną w poniedziałek przez prezydenta Andrzeja Dudę reformę edukacji.

Jak podkreślał, na tę reformę edukacji oczekiwała znaczna część społeczeństwa. - Trzyletnie liceum nie przygotowuje dobrze młodego człowieka do studiów. Jest bardzo wiele uczelni, np. Politechnika Warszawska, gdzie przez pierwszy semestr a nawet przez pierwszy rok studenci są przygotowywani do studiowania – mówił Starzyński.

W jego opinii gimnazjum było tworem, gdzie nie udawało się zrealizować programu ze względu na krótki okres nauczania, a także nie budowały się więzy między uczniami, ich rodzicami a nauczycielami. – Inne jest zaangażowanie rodziców w szkole podstawowe i liceum niż w gimnazjum – wskazał.

Starzyński zwracał także uwagę, że reforma obejmie szkoły zawodowe, które mają zmienić się w szkoły branżowe. - Najważniejsze, że w reformę szkolnictwa branżowego bardzo wyraźnie zaangażowali się pracodawcy oraz wicepremier Mateusz Morawiecki – mówił prezes Fundacji „Rodzice Szkole". - Po raz pierwszy odchodzimy od resortowości edukacji, co pozwala przewidywać, że szkoły i programy będą dostosowywać się do potrzeb rynku pracy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA