fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy przedsiębiorca uniknie kary za umieszczenie tablicy reklamowej poza pasem drogowym

www.sxc.hu
Błędne przeświadczenie firmy, że tablica reklamowa była poza pasem drogowym, nie ma żadnego wpływu na wymierzenie kary pieniężnej za jego zajęcie bez zgody zarządcy drogi.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, działając z upoważnienia prezydenta miasta, nałożył na prowadzącego działalność gospodarczą ponad 38 tys. zł kary za zajęcie pasa drogi krajowej celem umieszczenia dwustronnej reklamy o łącznej powierzchni 60 mkw.

Decyzja została uchylona przez samorządowe kolegium odwoławcze.

Po ponownym rozpatrzeniu sprawy organ I instancji przeprowadził uzupełniające postępowanie wyjaśniające. Karę zmniejszył do 7,3 tys. zł, ale nie odstąpił od jej wymierzenia.

Oględziny

Wyjaśnił, że w wyniku oględzin pasa drogowego została ujawniona reklama posadowiona bez zgody zarządcy drogi. Jej lokalizacja pozostawała niezmienna w dniach kolejnych kilku oględzin Zostało to udokumentowane protokołem wraz z dokonaniem pomiaru reklamy i fotografiami.

Organ I instancji wystosował zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie zajęcia pasa drogowego bez zgody zarządcy drogi, ale tylko do jednego ze wspólników firmy. Ten po zap...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA