fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

Legalna sprzedaż biletów dla zagranicznych fanów

Obecnie polskie przepisy komplikują sprzedaż biletów na mecze
Fotorzepa, Krzysztof Skłodkowski
Bez przymykania oka na wymogi prawne będzie można zorganizować w Polsce mecz z udziałem kibiców z innych państw.

Mecze reprezentacji Polski czy zmagania polskich drużyn klubowych w pucharach europejskich bądź eliminacje do takich rozgrywek będą mogły się odbyć w Polsce legalnie. Taki efekt ma dać poprawiana przez posłów Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych.

Organizatorzy bez łamania prawa sprzedadzą bilety na mecz kibicom zagranicznych drużyn. Po pierwsze, całkowicie zniknie wymóg identyfikacji kibiców po wizerunku twarzy. A to obecnie jest niewykonalne w wypadku osób przyjeżdżających z innego państwa. Po drugie, podczas sprzedaży biletów na mecze piłkarskie nie będą przetwarzane informacje o numerze identyfikacyjnym kibica i o tym, jaki klub go nadał. Takich numerów nie mają fani piłki z innych państw.

Według projektu podczas sprzedaży biletów organizator będzie przetwarzał tylko takie dane, jak: imię i nazwisko, numer PESEL lub numer dokumentu identyfikacyjnego. Ponadto w wypadku meczów organizowanych przy współudziale UEFA lub FIFA nawet te dane nie będą musiały być zbierane, jeżeli zagraniczni kibice otrzymają bilet na podstawie przepisów obowiązujących w ich kraju.

Zmiany sprawią, że władze miast, wydając zezwolenia na organizację meczu, nie będą już musiały przymykać oka na to, że polski klub czy też Polski Związek Piłki Nożnej nie zapewniły odpowiedniej identyfikacji zagranicznych kibiców.

etap legislacyjny: przed II czytaniem w Sejmie

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA