fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Olechowski: PO nie ma więzi z Polakami

Bronisław Komorowski i Andrzej Olechowski
Fotorzepa/Robert Gardziński
Platforma Obywatelska może w jesiennych wyborach parlamentarnych otrzymać zaledwie kilkanaście procent głosów - ostrzegał w TVN24 jeden z założycieli PO Andrzej Olechowski.

Zdaniem Olechowskiego politycy PO nie wyciągnęli wniosków z porażki wyborczej Bronisława Komorowskiego. Nawiązał m.in. do wypowiedzi ministra sportu Andrzeja Biernata, który stwierdził, że to nie Platforma przegrała wybory, tylko Bronisław Komorowski (Biernat potem przeprosił za swoje słowa).

Były szef MSZ mówił, że gdyby obecnie był członkiem zarządu PO, radziłby wszystkim liderom tej partii podanie się do dymisji. Przekonywałby ich również, że "Polacy dzisiaj nie postrzegają liderów partii jako swoich przywódców politycznych", a "PO nie ma emocjonalnej więzi z Polakami".

Według Olechowskiego dowodem na to jest porażka Komorowskiego w wyborach prezydenckich, ponieważ ustępujący prezydent "przegrał, bo jest Platformą".

Współzałożyciel PO jest zdania, że przed wyborami parlamentarnymi Platforma powinna postawić na młodych polityków, a obecni liderzy tej partii - jeśli nie chcą odchodzić przed wyborami - mogliby udać się na urlop.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA