fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Skoki przez przeszkody

Zawody jeździeckie
Fotorzepa/Dominik Pisarek
Popisy jeźdźców i ich koni będzie można podziwiać od piątku do niedzieli na hipodromie przy ul. Kozielskiej 4a w Warszawie.

Na hipodromie Legii w Warszawie odbędą się Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody.

Trudność konkursów jest stopniowana według specjalnego systemu klas odnoszącego się do wieku koni i umiejętności zapisujących się do nich par: jeździec-koń.

W piątek oraz sobotę zawody rozpoczynać się będą o godz. 9 konkursem o najniższej wysokości przeszkód  115 cm, która będzie zwiększana w kolejnych próbach. W niedzielę, zawody rozpoczną się o godz. 9.30, a wysokość przeszkód ustawiona będzie na 120 cm.

Zwieńczeniem każdego dnia mistrzostw będą rozgrywane po południu konkursy memoriałowe z wysokością przeszkód 140 cm : piątek, godz. 15 - Memoriał płk. Antoniego Łuczyńskiego; sobota, godz. 15 - Memoriał mjr. Wiktora Olędzkiego; niedziela, godz. 15 - Memoriał gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego o szablę Dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Wiesława Grudzińskiego.

Memoriałowe Zawody Jeździeckie oprócz rywalizacji sportowej mają na celu przedstawienie sylwetek żołnierzy Wojska Polskiego, którzy wnieśli duży wkład w rozwój jeździectwa, a także kultywowanie tradycji jeździeckich w społeczeństwie.

W niedzielę, 31 maja w godzinach 12-18 Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa zaprasza również na festyn rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Żołnierze przewidują wiele atrakcji dla najmłodszych.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym zawodów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA