fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Europoseł PiS: Dla kur spacer, dla Komorowskiego klatka

Fotorzepa, Marian Zubrzycki MZub Marian Zubrzycki
"Według standardów UE, dla kur zalecany jest wolny spacer (ang. free-walking hen), a nie klatka. Odwrotnie dla prezydenta Komorowskiego" - taki wpis umieścił na Twitterze europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Kilka godzin później, po krytycznych opiniach na temat treści wpisu, Wojciechowski zamieścił na Twitterze wyjaśnienie.

Wojciechowski kilka dni temu stanął na czele Biura Pomocy Prawnej powołanego przez kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudę. Duda pytany o wpis Wojciechowskiego odpowiedział, że "trudno mu powiedzieć co europoseł miał na myśli". Dopytywany o wpis kandydat PiS na prezydenta stwierdził, że "Wojciechowski to szef zespołu obrony zwierząt w PE" i, jako szef tego zespołu interesuje się właściwym traktowaniem kur w UE. - Nie wiem co miał na myśli. Wypowiedział się tak, jak się wypowiedział - dodał. Pytany o to jak poczułby się, gdyby takie słowa padły pod jego adresem Duda stwierdził: - Człowiek, który jest w polityce od wielu lat jest uodporniony na tego typu uwagi.

Uwaga Wojciechowskiego miała związek z incydentami, do jakich dochodziło w czasie ostatnich dni kampanii prezydenckiej, w czasie których prezydent Komorowski kilkukrotnie spacerował ulicami Warszawy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA