fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Udany kwartał Organic Farma Zdrowia

Fotorzepa/Roman Bosiacki
W pierwszych trzech miesiącach 2015 r. czołowy dystrybutor żywności ekologicznej zwiększył przychody o 28 proc., a zysk netto o 150 proc. Udany ma być także drugi kwartał.

Grupa wypracowała w I kwartale 2015 roku 20 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 0,8 mln zł zysku netto. Jej EBITDA, zysk operacyjny plus amortyzacja, sięgnęła 1,09 mln zł. To o 53 proc. proc. więcej niż przed rokiem.

- Na podstawie wyników połowy drugiego o kwartału można wstępnie szacować, że również kolejny raport na półrocze 2015 roku będzie potwierdzeniem powyższych stwierdzeń – mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia. Sieć sklepów Organic Farma Zdrowia składa się z 40 delikatesów stacjonarnych i on-line. W swojej ofercie ma kilka tysięcy artykułów pochodzących od ponad 100 rodzinnych ekologicznych gospodarstw, ale również – jak podkreśla firma - od producentów reprezentujących najlepsze krajowe i europejskie marki.

- Od wielu lat polski rynek ekologicznej żywności rozwija się bardzo dynamicznie, co ma odzwierciedlenie w wynikach naszej grupy. Sprzedaż ekologicznych i pro-zdrowotnych produktów spożywczych będzie się w Polsce zwiększała przez wiele kolejnych lat w tempie dwucyfrowym – uważa Sławomir Chłoń.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA