fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Kolejna dymisja w GDDKiA

Fotorzepa/Łukasz Solski
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) pozbawiła kolejnego stanowiska Ewę Tomalę-Borucką, byłą szefową tej instytucji.

W czwartek pełniący obowiązki generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad Tomasz Rudnicki odwołał Borucką ze stanowiska szefa oddziału w Katowicach, na które wróciła po zdymisjonowaniu z warszawskiej centrali przez premier Ewę Kopacz. Katowickim oddziałem GDDKiA ma teraz kierować Wojciech Żurek, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. technologii.

W poniedziałek zakończyła się procedura wyboru nowego szefa GDDKiA. Zespół konkursowy powołany przez ministra infrastruktury i rozwoju, nie rekomendował żadnego kandydata.

Do konkursu ogłoszonego z początkiem kwietnia przystąpiło 13 osób. Po weryfikacji dokumentów, do kolejnego etapu przeszło 6 kandydatów, z tego do rozmów kwalifikacyjnych przystąpiło 5 osób. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, żadna z nich nie osiągnęła minimum pozwalającego na uzyskanie rekomendacji do objęcia stanowiska, tj. 70 proc. z liczby punktów możliwych do uzyskania w ramach rozmowy kwalifikacyjnej. Nowego konkursu prawdopodobnie nie będzie. Oznacza to, że obecny p.o. będzie kierował GDDKiA bez statusu pełnego dyrektora, podobnie jak jego poprzednicy.

Tomala-Borucka zajmowała stanowisko jako pełniąca obowiązki od lutego 2014 roku, po odwołaniu poprzedniego szefa, Lecha Witeckiego, który ze statusem p.o. urzędował od 2008 roku. Premier Kopacz odwołała Borucką ze stanowiska generalnego dyrektora niepodziewanie, w komunikacie MiR podano, że decyzja została podjęta ze względu na interes i dobro GDDKiA.

Obecny p.o. szefa GDDKiA, Tomasz Rudnicki, był zastępcą generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad od lutego 2008 roku. Odpowiadał za realizację inwestycji drogowych. Jeśli pozostanie na stanowisku, czeka go trudne zadanie. Będzie odpowiadał za inwestycje już z nowej perspektywy UE, gdzie w latach 2016-2018 przewidziano niebezpiecznie duże skumulowanie robót.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA