fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

"Komorowski nie zdoła pozyskać wyborców Kukiza"

PAP, Maciej Kulczyński
Aleksander Kwaśniewski uważa, że Bronisław Komorowski nie ma szans na pozyskanie przychylności wyborców Pawła Kukiza czy Janusza Korwin-Mikkego. - Tam jest tak silna bariera, że nic z tego nie wyjdzie - przyznał były prezydent w programie "Tomasz Lis na żywo".

Kwaśniewski radzi Komorowskiemu, by ten, przed II turą wyborów "nie podejmował beznadziejnych szarż" i postawił na "budowanie odpowiedzialności, stabilności i przewidywalności", ponieważ jego prezydentura "nie była spektakularna", ale "porządna i odpowiedzialna".

O wyborcach Kukiza Kwaśniewski mówi, że są "zmęczeni stabilnością sceny politycznej". – Część z nich jest przeciwko wszystkim, którzy reprezentowali przez ostatnie kilkanaście lat PO i PiS - podkreśla. I dodaje, że przynajmniej połowa wyborców Kukiza w II turze wyborów "zostanie w domu wraz ze swoim kandydatem".

Co dalej z Pawłem Kukizem? Kwaśniewski przewiduje, że wprowadzi on tworzony wokół siebie ruch do parlamentu, ale "ma małe szanse na powtórzenie wyniku z wyborów prezydenckich" (według oficjalnych danych podanych przez PKW Kukiz uzyskał 20,8 proc. głosów). Problemem Kukiza ma być to, że "nie zdąży ze zbudowaniem struktur w całej Polsce".

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA