fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Emigranci wychodzą z kryzysu

Ubiegłoroczny wzrost przeciętnej miesięcznej płacy polskiego emigranta przyczynił się do wzrostu łącznych zarobków Polaków za granicą.
Bloomberg
O prawie 17 proc., do 6,9 tys. zł netto, wzrosły w 2014 roku średnie zarobki Polaków za granicą.

Ubiegłoroczny wzrost przeciętnej miesięcznej płacy polskiego emigranta przyczynił się do wzrostu łącznych zarobków Polaków za granicą. Te zwiększyły się o ponad 9 proc., do 111,4 mld zł, najwięcej od wejścia Polski do Unii Europejskiej – szacuje spółka Euro-Tax.pl, specjalizująca się w e-usługach zwrotu podatków płaconych przez legalnych emigrantów.

Zarabiać za granicą...

Jej raport potwierdza, że Polacy wyraźnie skorzystali w ubiegłym roku z poprawy koniunktury w Europie, zwłaszcza Niemczech i w Wielkiej Brytanii będących obecnie głównymi kierunkami emigracji zarobkowej.

Nic więc dziwnego, że właśnie te dwa kraje zapewniły polskim emigrantom większość dochodów w minionych 11 latach, gdy łączne zarobki Polaków pracujących za granicą sięgnęły – według Euro-Tax – 997 mld zł.

Najwięcej w tym czasie zarobiliśmy w Wielkiej Brytanii (prawie 240 mld zł), choć średnie płace pracujących tam Polaków nie były tu wygórowane (5,8 tys. zł ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA