fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Chazan to okrutnik - rozmowa z Ryszardem Bugajem

Ryszad Bugaj
Fotorzepa/Darek Golik
Jacek Rostowski trafnie kiedyś powiedział, że na przeprowadzanie trudnych reform trzeba mieć przyzwolenie społeczne. A Leszek Balcerowicz uważa, że reformy są po to, żeby je forsować wbrew opinii większości.

Plus Minus: Dobiegła końca kampania prezydencka przed pierwszą turą wyborów. Kandydaci mówili w niej o euro, in vitro, konwencji antyprzemocowej, SKOK-ach, nowych stenogramach związanych z katastrofą smoleńską. Czy coś z tych tematów zainteresowało wyborców?

Ryszard Bugaj:
Na pewno tak, co nie znaczy, że poruszane przez kandydatów tematy to przegląd najważniejszych spraw. A szkoda, bo urząd prezydenta daje duże możliwości wpływania na rzeczywistość i chociażby z tego powodu kandydaci powinni podejmować najważniejsze tematy.

Kompetencje prezydenta nie są specjalnie rozbudowane.


Są dużo większe, niż się wydaje. Kto zdecydował o tym, że przed laty uchwalono podatek liniowy dla najbogatszych Polaków? Prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Ma pan na myśli ustanowienie podatku PIT na poziomie 19 proc. dla samozatrudnionych?


Oczywiście. Kwaśniewski odrzucił propozycję Leszka Balcerowicza, który chciał wprowadzenia podatku liniowego, jednakowego dla wszystkich, ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA