fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Krzysztof Kowalczyk: Google, Gazprom i małżeństwa gejów

Krzysztof Adam Kowalczyk
Fotorzepa, Waldemar Kompala
Antymonopolowe śledztwo Brukseli, nagła wolta Hillary Clinton, odejście Juergena Kloppa i polityczny taniec na stole przed szefem EBC – oto dzisiejsze tematy dnia.

Dzisiaj na pierwszych stronach polskich gazet po prostu musi królować śledztwo Komisji Europejskiej śledztwa przeciwko Google w sprawie domniemanego łamania zasad konkurencyjności. W „Rzeczpospolitej" bardzo interesująca infografika pokazująca jak „wujek Google" zbiera dane o nas, użytkownikach internetu i zamienia je w pieniądze z reklam. Oprócz tego dwie strony raportu o innych grzechach wielkiej wyszukiwarki i o aspektach prawnych śledztwa.

W „Financial Times" sugestia, że Komisja Europejska się dopiero rozkręca i po Google na baczności powinni się mieć inni monopoliści i quasimonopoliści z rosyjskim Gazpromem na czele.

Cały świat zastanawia się, kim jest i kogo reprezentuje młoda dama, która wczoraj w trakcie konferencji prasowej EBC wskoczyła na stół prezydialny i obsypała prezesa Draghiego antysystemowymi ulotkami.  Profil Josephine Witt na Facebooku  zyskał od wczoraj ponad 3 tys. obserwujących. Tam też znajdą Państwo jej manifest, który w dość nietypowy sposób raczyła przekazać nieco wystraszonemu Draghiemu.

Wszędzie znajdą Państwo informacje o zapowiedzianym odejściu trenera Borussii. Kto po Kloppie zastanawiają się i „Rzeczposplita", i „Wyborcza", i prasa zachodnia.

W brytyjskim „Guardianie" ciekawa informacja, która jest zapowiedzą ostrego sporu o małżeństwa gejowskie mogącego zdominować wybory prezydenckie w USA. Hillary Clinton która w tym tygodniu zapowiedziała start w wyborach, nagle zmieniła poglądy w sprawie związków osób tej samej płci. Dotychczas twardo popierała zasadę, że o ich uznaniu przez państwo decydują poszczególne stany. Teraz chce, by „równość małżeństw" została zaprowadzona odgórnie, na poziomie federalnym.

Wróćmy do Polski. Rzadko udziela wywiadów Jerzy Hausner, dziś członek Rady Polityki Pieniężnej, a w przeszłości m.in. wicepremier i minister gospodarki oraz pracy. Ale jak już da się namówić na rozmowę, to robi się ciekawie. W dzisiejszej „Rzeczpospolitej" smaga polityków biczem krytyki za to, że choć polska gospodarka radzi sobie, to jednak rośnie coraz wolniej, bo nie wysilili się, aby rozwiązać dobrze zdiagnozowane problemy. Politycy, pobudka!

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA